5 המרכיבים לבריאות ואיכות חיים ללא כאב

ההסבר כאן יגלה לך, בהסבר קצר וקולע מהם 5 המרכיבים, שהשילוב ביניהם יעזור לך ליצור לעצמך חיים בריאים יותר ואיכות חיים טובה יותר וללא כאבים!

כולנו רוצים להיות בריאים, רזים, צעירים ועשירים. עבור כל אחד מאיתנו הסדר אולי קצת שונה... עבור כל אחד מאיתנו המשמעות אולי קצת שונה

כי מה שרזה בשבילי, אולי לא מספיק רזה בשבילך? או להיפך... ותתפלאו, גם בעניין גיל, בריאות וכסף - לאנשים שונים יש אמות מידה שונות...

ובכל זאת, יש 5 מרכיבים שכל אחד צריך לשלב כדי להגיע לבריאות, למשקל תקין ולאיכות חיים טובה יותר, שכוללת כמובן איזון רגשי וחיים

ללא כאבי גב כרוניים, מתח תמידי בכתפיים ובצוואר או כאבים ברגליים, ברכיים ושאר מוקדי כאב שכיחים ונפוצים.

כדי לא "למכור" לך הבטחות שווא, חשוב להדגיש שברוב המקרים כל אחד יכול לשפר את בריאותו... לא לחזור 20 שנה לאחור, כאילו לא היו

הדברים מעולם...

רוצה לעבור ישר לסרטון? בלחיצה כאן!

למה לשלב?

כי מסתבר שאם נעשה רק דבר אחד, אולי נראה שיפור נקודתי, אבל בטווח הארוך זה עלול אפילו להזיק לנו!

אם נשנה את התזונה בלי להוסיף לה פעילות גופנית, אולי נגיע למשקל תקין, אבל בצורה פחות בריאה.

אם נקפיד על פעילות גופנית ללא שמירה על תזונה – נשפר את הכושר אבל אנחנו עלולים לדלל את המחסנים שיש לנו בגוף...

פעילות גופנית בלי להקפיד על מתיחות יגרמו לפציעות ושחיקה מהירה גם אם מקפידים על הגורמים האחרים. ופציעות ושחיקה הם הגורמים העיקריים

לכאבי גב, ברכיים, כתפיים וצוואר.

להקפיד על פעילות גופנית ותזונה נכונה ללא איזון - שלווה ושינה טובה, עלול להתיש לנו את הגוף ולהפוך אותנו לפקעת עצבים או מוקד לכאבים.

ועצבים כמו שבטח כבר ידוע לך – הם הגורם מספר אחד לתחלואה המודרנית!!!

מצד שני, גם להסתפק בשינה טובה והרפיה כל היום, לא יביא אותנו לבריאות ולחיוניות הרצויה...

מילכוד?

ממש לא!

סינרגיה! שילוב! איזון!

זה המפתח ליצירת בריאות ואיכות חיים ללא כאב.

והנה 5 המרכיבים:

פעילות גופנית בעוצמה שמתאימה לך והכי חשוב - בשילוב מתיחות!

תזונה נכונה (ואני לא מתכוונת לדיאטת הרזייה. אלא תזונה שיוצרת בריאות. כשאוכלים בריא ונכון, גם הקילוגרמים המיותרים יורדים)

נשימה

רגיעה

תוסף מזון שיעזור לך להתמיד עם התזונה הנכונה בקלות ולתת לך מספיק אנרגיה לפעילות הגופנית ואיזון גופני כדי לישון טוב ולהירגע במשך היום!

כן! השילוב של כל המרכיבים האלה במינון הנכון ובתהליך נכון (כי זה לא הוקוס פוקוס ולא יקרה ברגע! צריך לפחות 4 חודשים כדי להטמיע את ההרגלים

ולהרגיש את השינויים בגוף ובנפש!)

בסרטון אני מסבירה ומדגימה מתיחה טובה, נשימה עמוקה  ומספרת על המזון המשלים שאני משתמשת בו! למעבר לסרטון בלחיצה כאן!

בואו נדבר קצת על 5 המרכיבים האלה

פעילות גופנית היא דבר חשוב ומומלץ ביותר ואני בטוחה שבזה, אני לא מחדשת לך בכלל.

אבל אם חשוב לך לעשות פעילות גופנית כדי לשפר את הבריאות כדאי לדעת, שיש שתי נקודות חשובות מאד שחשוב לשים לב אליהן כשבוחרים את סוג

הפעילות הגופנית ורמת המאמץ הנדרשת בה.

*הפעילות חייבת להתאים לאורח החיים שלך ולמצב הגופני. ברור! אפשר לשפר כושר, אפשר וכדאי לשים לעצמנו מטרה גבוהה ולקחת על עצמנו אתגרים אבל,

חשוב מאד לשים לב שאנחנו לא גורמים לעצמנו נזק. לדחוף את הגוף למצבי דחק ועצימות גבוהה מדי, עלול לפגוע בבריאות שלנו ובהחלט לא לשפר אותה!

**הפעילות חייבת לכלול מתיחות. מתיחות כחימום, מתיחות כשחרור, מתיחות במהלך הפעילות. מתיחות למה? כי לכווץ את השריר אנחנו מכווצים גם בצורה

לא מודעת. כל פעולה מפעילה שרירים בדרך של כיווץ. אבל את המתיחה אנחנו צריכים לעשות במודעות, בכוונה. וזה חשוב מאד כדי ליצור איזון בשריר,

למנוע פציעות, לאזן את הגוף בכלל וכמובן, שכל אלה יעזרו לנו להיות בריאים יותר, לחיות ללא כאבים ואז איכות החיים שלנו תהיה גבוהה יותר!

תזונה נכונה היא לא רק תזונה שתעזור לנו להשיל מעלינו כמה קילוגרמים. יש אנשים שצריכים דווקא להעלות כמה קילוגרמים ובכל זאת התזונה

שלהם ממש לא בריאה. יש אנשים שמנים שסובלים מתת תזונה ויש אנשים רזים שסובלים ממנה או ממחסור בוויטמינים חשובים, אנזימים, מינרלים ושאר

מרכיבי תזונה הכרחיים לגוף בריא, שממשיך ליצור בריאות. למה אני מתכוונת "ממשיך ליצור בריאות"? כלומר שהבריאות איננה זמנית עד שתפרוץ המחלה,

אלא הגוף שומר גם על המחסנים הדרושים לו וממשיך להילחם ברמה יומיומית וקבועה בכל הנזקים, שתקופים אותו יום יום, כל היום.

תזונה נכונה מכילה כמות מספיקה ומאוזנת של חלבונים איכותיים, דגנים מלאים, פירות וירקות ונמנעת ככל הניתן מקלוריות ריקות, אוכל שאין בו שום תרומה

לגוף מלבד קלוריות, כימיקלים, צבעי מאכל, מזון מעובד, הורמונים ושאר מרעין בישין שממלאים את מדפי הסופר באריזות מושכות עין.

הנשימה שלנו היא השער בין המודע אל הלא מודע. (אפשר לקרוא על כך במאמר נפרד, שהקדשתי לנושא). אנחנו הרי נושמים כל החיים,

כל יום, כל שעה, כל דקה ובכל זאת רוב הזמן הנשימה שלנו שטחית ואנחנו מנצלים רק חלק קטן מהספק הריאות שלנו. הנשימה קשורה לחמצן בדם,

לפעילות של כל מערכות הגוף והיא היחידה שלמרות שהיא מתרחשת אוטומטית, כל עוד אנחנו חיים, אנחנו יכולים גם לשלוט בה, ולכן, חשוב להקפיד

לפחות פעם ביום ועדיף הרבה יותר, לנשום עמוק. לנשום דרך האף וכדאי גם לנשוף דרך האף. מחזור נשימה מהאף מווסת את טמפרטורת האוויר,

מנקה אותו ומסנן אותו. כדאי גם לנשום לאט ומומלץ ביותר להאריך את הנשיפה פי 2 ואף יותר מאשר את השאיפה. לנשימה הזאת ולתרגילי נשימה

רבים אחרים, יש השפעה מדהימה על הבריאות שלנו, על איכות החיים שלנו, רמת הסטרס, לחץ הדם, העיכול, העור ומצב הרוח שלנו. ממש עכשיו כדאי

לעצור ולקחת נשימה עמוקה.

ועכשיו להירגע... כן, נשימה עמוקה עוזרת לנו להירגע ובכל זאת, אנחנו כל הזמן בלחץ! לכן, חשוב ליזום כמה דקות של רוגע במהלך היום או לפחות,

לפני שהוא מסתיים, הרפייה, מדיטציה, שכיבה שקטה ומודעת, השקטת המחשבות. כל אלה חשובים ביותר! גם כדי שנוכל לישון טוב יותר ומי שישן טוב

גם מתעורר טוב יותר, רגוע יותר ויוצר לעצמו בריאות טובה יותר, איכות חיים גבוהה יותר ושחרור מהרבה כאבים.

תוסף המזון שאני מתכוונת אליו צריך להיות מזון מלא משלים. מזון, כי הוא צריך להיות חלק מהבסיס שהגוף נזקק לו ולא כל מיני המצאות, אופנות

וטרנדים שבאים והולכים. הוא צריך להיות טבעי ככל האפשר ובעצם, תפקידו לעזור לכל אחד לגשר בין מה שהגוף צריך (הרצוי) לבין מה שאנחנו מצליחים

לאכול (המצוי) כי המזון הוא הדלק והשמן של הגוף שלנו ובגוף שלנו כדאי שנטפל ביותר תשומת לב ממה שאנחנו מטפלים ברכב או בבית שלנו!

אני ומשפחתי צורכים כבר כמה שנים מוצר-על שאני מרגישה שליחות להמליץ עליו, ואם הבריאות שלך חשובה לך ויש לך חשק לשמוע על מה אני ממליצה,

אני מציעה שנדבר! נוכל לעשות את זה בלחיצה כאן!

ואם עד עכשיו לא צפית בסרטון שהכנתי, עם הדגמה של מתיחה, נשימה והרפייה הגיע הזמן

לעשות את זה בלחיצה כאן!

מתרגלים יחד ונפרדים מהכאב

מסגרת תומכת לתרגול יוגה - תרפיה אונליין 

כן, אני רוצה להיפרד מהכאב!!!

חיפוש

גלריה

צור קשר

כתובת: קרית טבעון

דואר אלקטרוני

תמיכה באתר: dov1800@gmail.com

JoomShaper